Ograniczamy wpływ naszej firmy na środowisko poprzez udział w programie „Neutralny bilans emisji CO2” wdrażanym w naszej firmie wspólnie z marką Castrol. Dzięki dostępnym narzędziom jesteśmy w stanie obliczyć emisję CO2 wszystkich samochodów Grupy KIM, w tym także aut służbowych, demonstracyjnych i zastępczych. Dysponując taką wiedzą możemy zdecydować, w jaki sposób najłatwiej ograniczyć ślad węglowy i zmniejszyć poziom emisji w przyszłości.

Program składa się z dwóch etapów, można wdrażać je w swojej firmie pojedynczo lub jednocześnie. W pierwszym etapie neutralizowana jest emisja dwutlenku węgla przez samochody w firmie. Niezbędne są do tego tzw. kredyty węglowe. Dzięki nim finansowane są programy redukcji emisji CO2 w wielu miejscach na świecie, m.in. Zambii, Indiach, Chinach, Peru i Meksyku. Cena kredytu jest bardzo niska – zrównoważenie emisji CO2 przez 10 tys. km kosztuje zaledwie ok. 28 zł. W drugim etapie stacja dealerska jest poddawana certyfikacji, a po jej zakończeniu otrzymuje certyfikat Neutralnego bilansu emisji CO2.

Grupa KIM przystąpiła do programu „Neutralny bilans CO2” niedawno, ale już możemy pochwalić się liczbami. W pierwszym rok uczestnictwa w programie zostanie zneutralizowane 95,7 ton CO2. To tyle, ile 45 lotów z Warszawy do Australii i z powrotem lub 922 podróży samochodem z Zielonej Góry do Warszawy i z powrotem.

Udział w programie to nie jedyne działania proekologiczne naszej firmy, która jest na rynku od ponad 25 lat i prowadzi salony Skody i Volkswagena w Zielonej Górze, Świebodzinie i Gorzowie Wlkp. Stosujemy oleje Castrol Professional (pierwszy na świecie olej z certyfikatem CO2 neutral) oraz wprowadzamy w naszych salonach oświetlenie LED, a także przestrzegamy obowiązujących wymogów w zakresie recyklingu i utylizacji zużytych płynów, części, tworzyw sztucznych, makulatury, baterii i akumulatorów.

Coraz więcej klientów uzależnia swoje decyzje zakupowe od tego, w jaki sposób firmy traktują środowisko. U nas mogą być pewni, że trafili we właściwe miejsce.

Ulotka informacyjna nt. programu „Neutralny bilans emisji CO2”

Certyfikat CO2 neutral - Grupa KIM